24.8.2023

SLOBODNE X BISTRONOMY

6. a 7. Septembra sa uskutočnia dve výnimočné degustácie s názvom "Prechádzka po Majer" vo skvelej reštaurácii Bistronomy v Bratislave. Srdečne Vás pozývame.

SLOBODNE X BISTRONOMY

19.8.2023

Vezmite kohúta na dovolenku

Vezmite kohúta na dovolenku

31.1.2023

Degustácia v Londýne vo Wine Club Pall Mall 67

Prvé postrehy z degustácie slovenských vín v Londýne od Elisabeth Gabay MW.

https://www.the-buyer.net/tasting/wine/world-of-slovak-wine-gabay/?fbclid=IwAR3RLM275AMQcti54O0DuA8xra4dISiuu8APAZHfOXeELoO4OemWXYvIwSU

Degustácia v Londýne vo Wine Club Pall Mall 67

22.11.2022

Slobodne na RAW WINE Berlin

Ako už maestro Leonard Cohen povedal: "First we take Manhattan, then we take Berlin."

A tak po našom newyorskom vinárskom turné ideme tento týždeň do Berlína, kde budeme prezentovať naše vína na jednej z najznámejších výstav naturálnych vín: RAW WINE BERLIN. https://www.rawwine.com
Výstavu založila Isabelle Legeron Master of Wine, ktorá sa v roku 2009 stala prvou francúzskou s týmto titutlom. Od prvých ročníkov, ktoré sa konali v Londýne sa výstava postupne rozšírila do New Yorku, Berlína, Los Angeles, Toronta, Quebecu a Miami. Je to výstava na ktorej sa prezentujú výhradne autentické (naturálne) vína a na ktorej sa someliéri, šefkuchári, obchodníci s vínom, ale aj verejnosť môžu stretnúť priamo s vinármi z celého sveta a prechutnať aktuálne dostupné ročníky.

Okrem RAW sa veľmi tešíme, že večer pred výstavou po dlhom čase navštívime reštauráciu platz doch, ktorú vedú dve superženy Vanda Molnar a Silvia Taha v berlínskom Kreuzbergu už niekoľko rokov a ktorá sa špecializuje na lokálne & slowfood suroviny. Do kuchyne sa vedľa Silvie postaví Onur Elçi z Kitchen Guerilla (Hamburg) a roztočia to spolu s našími vínami. Okrem našich vín sa budú párovať aj vína zo skvelých rakúskych vinárstiev Weingut Schmelzer (AT) a Gottfried von Herrenhof Lamprecht.

Ak sa teda náhodou chystáte ocitnúť tento víkend v Berlíne, tak si to nenechajte ujsť. A ak vám to nevychádza, vypočujte si aspoň tento klenot od Lenoarda Cohena: https://www.youtube.com/watch?v=JTTC_fD598A

Slobodne na RAW WINE Berlin

26.10.2022

SLOBODNÉ IDE DO NEW YORKU!

Už 1.11. vyrážame do New Yorku, kde sa bude na Manhattane v Rockefeller Centre konať výstava naturálnych vín KARAKTERRE. Ide už o 10. ročník popredného salónu rakúskych, stredoeurópskych a východoeurópskych vín. Osobne sa predstaví viac ako 50 pestovateľov ekologických a biodynamických vín, ktorí budú počas tohoto dňa ochutnávať, stretávať sa a nadväzovať kontakty v srdci Manhattanu.

Dátum: November 5, 11:30 - 18:00
Lokalita: 45 Rockefeller Plaza

Okrem výstavy nás v New Yorku čakajú degustácie a navštívime reštaurácie a vinné bary ako The Four Horsemen alebo The Ten Bells, v ktorých sa naše vína už niekoľko rokov predávajú.

Stay tuned.

SLOBODNÉ IDE DO NEW YORKU!

26.10.2022

nový winezin - oktober 2022


Náš nový jesenný winezin si môžete prečítať tu:
https://mailchi.mp/de83cef95d5d/slobodne-winezin-oktober22

nový winezin - oktober 2022

7.6.2022

London calling

Ideme do Londýna a urobíme degustáciu na dvoch výnimočných miestach.

1. Reštaurácia Kol Restaurant získala tento rok michelinskú hviezdu a na vínnej karte nájdete ako housewine 4 vína z našej pivnice, ktoré sme vytvorili s rockstar šéfkuchárom Santiago Lastra ako limitovanú edíciu pre jeho reštauráciu. Napriek tomu sme tam nikdy neboli, lebo Covid. Ale 12.júna pôjdeme a urobíme veľkú degustáciu nášich súčasných, ale aj archívnych vín.

2. Druhým miestom je reštaurácia Wander Restaurant v Londýne, ktorú vedie austrálska šéfkuchárka @Alexis Noble. Alexis je skvelá žena, vynikajúca kuchárka a jej reštaurácia je presne ten typ reštaurácie, ktorú by ste chceli mať neďaleko domu. Alexis kolektuje naše vína odkedy sme sa spoznali a za ten čas nazbierala parádny archív s vínami, z ktorých niektoré nemáme v archíve už ani my. Tieto vína budeme otvárať 13.júna a budeme ich párovať k jedlám, ktoré Alexis pripraví.

7.6.2022

Danube Wine Challenge 2022

Aj tento rok sa konala súťaž vín Danube Wine Challenge v Château Béla a naša Katarina Kuropkova Lovecka zasadla do hodnotiacej komisie a aj na palubu lode smerujúcej do Vyšehradu.
Komisiu tvorili viacerí relevantní medzinárosní hodnotitelia, napríklad Elizabeth Gabay MW - Master of Wine alebo Simon J Woolf - vinársky publicista, prispievateľ magazínu Decanter a autor knihy Amber Revolution Book - How the world learned to love orange wine.

Vďaka za takéto akcie, ktoré aj na Slovensko prinášajú svetovú atmosféru. @Edita Ďurčová

27.4.2022

SLOBODNÉ TOUR 30.4.2022

Tento víkend ostávame na Slovensku a uvidíme sa hneď 3x, lebo už nám veľmi chýbate!

Festival krásnych vín, Košice:
https://fb.me/e/4xCeSjIOr

Dobry trh, Bratislava:
https://fb.me/e/1yCnrsFdG

Natural Wine Fest, Brno:
$https://fb.me/e/2z3OkeBcK$

SLOBODNÉ TOUR 30.4.2022

27.4.2022

LA DIVE BOUTEILLE 2022, Saumur France

Už tretí krát sme prezentovali naše vína vo Francúzsku na výstave La Dive Bouteille. Je to najstaršia výstava naturálnych vín určená len pre odbornú verejnosť v meste Saumur na rieke Loire. Prebieha v známych Caves Ackerman - 7km dlhých pivniciach vyhĺbených v tufe chránených UNESCO. Postaviť svoje vína vedľa vinárov, ktorých prácu si vážime a obdivujeme je tá najlepšia odmena a najzlatšia medajla.
Návštevníci ochutnávali tieto vína:
pARISAN CRU white 2018
pARTISAN CRU red 2017
Interval 106
Smetana 2021
Oranžista 2020
Cutis Deviner 2019
Majer
Rebela Rosa 2021

LA DIVE BOUTEILLE 2022, Saumur France
1/28
Kohit Gavalier