28.12.2020

Slobodné vinárstvo

Pozrite si video o našom vinárstve, ktoré vzniklo v spolupráci s Dobrým trhom v Decembri 2020.

21.12.2020

darujte voucher na víno

Už zostante doma!

Darujte pod stromček víno v hodnote 30, 50 alebo 100€.
Teraz si môžete v našom e-shope kúpiť Voucher, ktorý bude platiť na nákup ľubovoľných vín z našej aktuálnej ponuky.

Voucher vás pošleme mailom, vy si ho môžete vytlačiť, napísať venovanie a darovať.

Voucher bude obsahovať unikátny kód, ktorým sa obdarovaný preukáže pri platbe v našom e-shope.

Slobodne E-shop:
http://www.slobodnevinarstvo.sk/shop

darujte voucher na víno

14.12.2020

Cowhorn Underground Vol. I – limitovaná selekcia 4 vinárstiev

Cowhorn Underground Vol. I – limitovaná selekcia

S hrdosťou Vám ponúkame prvú cezhraničnú spoluprácu biodynamických vinárov zo Slovenska a Čiech (Moravy).

V boxe, ktorý obsahuje 12 fliaš nájdete vína 4 vinárstiev, s ktorými nás spája priateľstvo a spoločný pohľad na výrobu vína. NESTAREC, KRÁSNA HORA a VINÁRSTVO MAGULA. Vínári, ktorých prácu si važime a ich vína radi pijeme.

Selekciu sme pomenovali podľa našej neformálnej diskusnej skupiny, ktorú sme sformovali pred pár rokmi a zdieľame v nej názory a skúsenosti na biodynamické poľnohospodárstvo a ktorá viedla k tohtoročnému založeniu lokálnej pobočky Demeter Česko & Slovensko. Dúfame, že sa vám náš výber bude páčiť

Cowherds Underground vol. I:

Slobodné vinárstvo: Vronski 2018, Supermajer 2017 a Partisan Cru 2017
Milan Nestarec: Umami 2017, WTF 2016 a I am not a big wine 2017
Krásná hora: Riesling 2019, Sauvignon 2019 a Pink 2018
Rodinné vinárstvo Magula: Carboniq 2019, Frankovka 2016 a Červený vlk 2017
Spolu 12 jedinečných fliaš tvorí fantastickú selekciu na lockdownové, prípadne vianočné objavovanie.

Pripravili sme len 30 týchto špeciálnych „cases“, zakúpiť si ich môžte v e-shopoch všetkých 4 zúčastnených vinárstiev.

Poštovné v rámci ČR a Slovenska je zdarma.

10.12.2020

Vianočny box

Klasický Rizling Interval 2016, pravý oranžový Veltlín Supermajer 2017, jemne perlivé ružové Rebela Rosa 2019, dve červené klasiky pARTISAN Cru 2016, 2017 a 100% hroznová štava pre deti. Aj také by mohli byt Vianoce 2020.
Objednajte si náš vianočny vyber za super cenu 61€ a prechutnajte si nás cez sviatky. Doprava zadarmo kamkolvek na Slovensko.

26.6.2020

Predstavujeme NOVÉ VÍNA: vronski 2018

VRONSKI je slovanský gavalier s francúzskou výchovou a spôsobmi. Sauvignon je jedna z najklasickejších francúzskych odrôd - šlachtic. Popri tom je to odroda, ktorá má v našom vinohrade hlbokú históriu, ako to popisuje Vinohradnícka príručka z roku 1952.

Hrozno odrody Sauvignon bolo zberané ručne na konci Septembra 2018. Semikarbonická macerácia po dobu 7 dní s pravidelným miešaním. Vronski vyzrieval v Ovoide, čo je nádoba tvaru vajca zo syntetického materiálu, ktorý dýcha a teda umožňuje mikrooxidáciu počas zrenia vína.
Víno je nečírené, nefiltrované, síra bola pridaná prvý krát pred fľašovaním a jej celkový obsah je na úrovni 16mg SO2/L. Víno bolo fľašované v apríli 2019.

Typická aromatika Sauvignonu a šťavnatá chuť. Vronski je suché biele víno, ktoré si budete chcieť otvárať každý deň.

Môžete si ho objednať z nášho e-shopu. Ak si objednáte 6 fliaš podľa vlastného výberu, dopravu máte zdarma kamkoľvek na Slovensko.

Predstavujeme NOVÉ VÍNA: vronski 2018

12.6.2020

Naše víno v TOP 30 prestížneho časopisu DECANTER

Náš doteraz najväčší úspech je nesporne toto! Cutis Deviner 2016 bol zaradený medzi TOP 30 oranžových vín anglického časopisu Decanter, ktorý je narešpektovanejším periodikom vinárskeho sveta. Je to prvé slovenské víno, ktoré sa takýmto spôsobom v Decanteri objavilo. 
Obrovský úspech nielen pre nás, ale vôbec pre slovenské vinárstvo. Pre nás osobne je to splnený sen, ktorý sme sa ani neodvážili snívať. Cutis Deviner je naturálne víno, ktoré je vyrobené oxidatívnou metódou a patrí do kategórie oranžových vín.

Súčasťou tohoto skutočného príbehu je však aj fakt, že oranžové vína slovenská legislatíva zatiaľ nerozpoznáva a Štátna veterinárna a potravinová správa sťahuje naturálne vína z trhu. Okrem práce vo vinici a v pivnici musíme preto venovať enormné úsilie, aby sme obhájili “legálnosť” týchto vín pred slovenskými inštitúciami. To je slovenský paradox.

Alebo ako sa vraví “nomen omen”. Nazvi sa Slobodným vinárstvom a o svoju slobodu budeš musieť bojovať. Ale dnešok si nenecháme znechutiť. Dnes sme Cutis Deviner 2016, Slobodné vinárstvo, Decanter July 2020, 90p.

Viac si môžete prečítať v rozhovore s Mišom na blogu Kam za vínom tu:
https://www.kamzavinom.sk/2016/06/prestizny-magazin-decanter-zaradil-slovenske-vino.html

Naše víno v TOP 30 prestížneho časopisu DECANTER

13.5.2020

Pozdravy z dediny, máj 2020:


Newsletter 2020/3:
https://mailchi.mp/864a836c03cf/slobodne-winezin-4123785

Radi by sme Vám ponúkli možnosť objednať si Víno až k dverám vášho domova a pomôcť nám tak prekonať toto ťažké obdobie.
Nižšie Vám predstavujeme dve naše nové vína: SUPERMAJER 2017 - plnokrvný oranžový Veltlín a REBELU 2018 - perlivý letný Ruland. Obe tieto vína budú počas mesiaca Mája v uvádzacej cene na našom e-shope.

Pred mesiacom sme k vašim objednávkam mleli múku z našej pšenice, z ktorej pečieme chlieb a podľa vašich reakcií mala veľký úspech. Vrátili sa nám fotografie vašich chlebíkov. Ďakujeme!
Tento krát sme si však pripravili niečo nové. Ku každej objednávke od 6 fliaš dostanete zadarmo fľašu nášho maku. Je to mak odrody Bergam, ktorý má výborné senzorické vlastnosti a z ktorého lisujeme aj náš makový olej.

Ak si objednáte kartón vína z nášho e-shopu, kurier v rúšku a rukaviciach vám ho doručí až ku vašim dverám. Stale platí, že od 6 fliaš je doprava zdarma.

Na odber nášho newslettra sa môžete prihlásiť tu:
https://slobodnevinarstvo.us9.list-manage.com/subscribe?u=db5084f225c9898e44375d69c&id=d552cb6dc2

Pozdravy z dediny, máj 2020:

13.5.2020

Predstavujeme nové vína:


REBELA 2018

REBELA 2018 je naše biele perlivé víno. Letné osviežujúce pitie. Víno z odrody Pinot Gris (Rulandské šedé), ktoré sekundárne prekvasilo vo fľaši, čomu vďačí za svoje prirodzené bublinky. Každá fľaša bola ručne degoržovaná, teda bol odstrelený sediment, ktorý sa usadil v hrdle fľaše. Víno nebolo čírené, ani filtrované a bolo vyrobené bez pridanej síry.
Ide o klasický spôsob refermentácie vo fľaši, do tajov ktorého nás zasvätil Ernesto Cattel z talianskeho vinárstva Costadilla v talianskom Valdobbiadene, keď sa raz naše cesty náhodne pretli v jeho vinici na ostrove Susak. Ostrov Susak dnes patrí Chorvátsku, ale Ernesto, hrdý Benátčan ho vždy považoval za súčasť slávnej Benátskej republiky.

Predstavujeme nové vína:

13.5.2020

Predstavujeme nové vína:


SUPERMAJER 2017

Supermajer je oranžové víno z najpopulárnejšej slovenskej odrody Veltlínske zelené. Ručne zberané hrozno na konci Septembra 2017 bolo pomleté do kadí, kde mušt spontánne prekvasil na šupkách po dobu 14 dní. Po stočení zrelo víno v dubových a agátových sudoch 2 roky. Nafľašované bolo tento rok na jar, kedy bola prvý krát pridaná malá dávka síry. Nebolo čírené, ani filtrované.
Ide o komplexné oranžové (biele) víno, ktoré malo svoj čas zrieť a prináša nielen vínne osvieženie, ale aj hlbší zážitok z objavovania vínnej podstaty. Víno, ktoré môžete mať otvorené niekoľko dní a spoznávať ako sa vyvíja. Ak ho však necháte ešte pár rokov zatvorené, uchováte si spomienku na jar 2020, ktorá bola výnimočná.

Supermajer je tretím z našich "plnokrvných" oranžových vín. Prvý Supermajer 2015 bol súčasťou oficiálnej slovenskej vinárskej expedície do Bordeaux. Ocitol sa medzi vínami, ktoré boli vybrané do kontingentu slovenských vín, reprezentujúcich v celosvetovom chráme vína La Cité du Vin v Bordeaux to najlepšie, čo sa medzi Malými Karpatmi a Tokajom dorába.

Supermajer 2017 si môžete objednať do 31. mája za uvádzaciu cenu 11€.

Predstavujeme nové vína:

7.4.2020

DRINKING AGAINST SINKING - podporme spoločne lokálnu gastroscénu.


My, vinári a vinárky spolku AUTENTISTA SLOVAKIA sa pripájame k medzinárodnej iniciatíve Drinking Against Sinking, aktivite naturálnych vinárstiev z celého sveta na podporu reštaurácií, vinných barov a vinoték, ktoré museli v tejto beznádejnej situácii zatvoriť svoje dvere.
Chceme vyjadriť podporu ľuďom a miestam, kde s láskou ponúkali naše vína a s vašou pomocou im poslať nádej, že budú môcť opäť robiť svoju prácu, ktorú milujú.

Pripravili sme špeciálny kartón - FRANKOVKA MODRÁ AUTENTISTA SELECTION. 5 x Frankovka modrá od každého z nás a jeden špeciálny darček z našich fariem. Tešit sa môžete na brezovú vodu, mak alebo múku - nechajte sa prekvapiť!
Do sveta posielame 50 kartónov, za špeciálnu cenu 100€. 50€ z každého predaného kartónu odložíme na podporu lokálnej gastroscény. O tom, ktoré konkrétne prevádzky a aktivity prostriedkami podporíme vás budeme včas informovať.

Vína, ktoré v kartóne nájdete:
Strekov 1075 - Frankovka 2018
Kasnyik rodinné vinárstvo - Frankovka modrá 2018
Mátyás rodinné vinárstvo - Frankovka modrá 2017- Borjúsok
Magula rodinné vinárstvo - Frankovka 2015 Reserva
Slobodné vinárstvo - ALTERNATÍVA 2017
Ak máte o náš kartón záujem, objednajte vyplnením formuláru na našej stránke:
https://www.autentista.sk/novinky/drinking-against-sinking
Obratom vám zašleme platobné údaje a inštrukcie, ako aj informácie o doručení.
#autentistaslovakia

Viac o medzinárodnej iniciatíve #drinkingagainstsinking sa dozviete tu: https://drinking-against-sinking.eu

DRINKING AGAINST SINKING - podporme spoločne lokálnu gastroscénu.
1/27
Kohit Gavalier