7.6.2022

London calling

Ideme do Londýna a urobíme degustáciu na dvoch výnimočných miestach.

1. Reštaurácia Kol Restaurant získala tento rok michelinskú hviezdu a na vínnej karte nájdete ako housewine 4 vína z našej pivnice, ktoré sme vytvorili s rockstar šéfkuchárom Santiago Lastra ako limitovanú edíciu pre jeho reštauráciu. Napriek tomu sme tam nikdy neboli, lebo Covid. Ale 12.júna pôjdeme a urobíme veľkú degustáciu nášich súčasných, ale aj archívnych vín.

2. Druhým miestom je reštaurácia Wander Restaurant v Londýne, ktorú vedie austrálska šéfkuchárka @Alexis Noble. Alexis je skvelá žena, vynikajúca kuchárka a jej reštaurácia je presne ten typ reštaurácie, ktorú by ste chceli mať neďaleko domu. Alexis kolektuje naše vína odkedy sme sa spoznali a za ten čas nazbierala parádny archív s vínami, z ktorých niektoré nemáme v archíve už ani my. Tieto vína budeme otvárať 13.júna a budeme ich párovať k jedlám, ktoré Alexis pripraví.

7.6.2022

Danube Wine Challenge 2022

Aj tento rok sa konala súťaž vín Danube Wine Challenge v Château Béla a naša Katarina Kuropkova Lovecka zasadla do hodnotiacej komisie a aj na palubu lode smerujúcej do Vyšehradu.
Komisiu tvorili viacerí relevantní medzinárosní hodnotitelia, napríklad Elizabeth Gabay MW - Master of Wine alebo Simon J Woolf - vinársky publicista, prispievateľ magazínu Decanter a autor knihy Amber Revolution Book - How the world learned to love orange wine.

Vďaka za takéto akcie, ktoré aj na Slovensko prinášajú svetovú atmosféru. @Edita Ďurčová

27.4.2022

SLOBODNÉ TOUR 30.4.2022

Tento víkend ostávame na Slovensku a uvidíme sa hneď 3x, lebo už nám veľmi chýbate!

Festival krásnych vín, Košice:
https://fb.me/e/4xCeSjIOr

Dobry trh, Bratislava:
https://fb.me/e/1yCnrsFdG

Natural Wine Fest, Brno:
$https://fb.me/e/2z3OkeBcK$

SLOBODNÉ TOUR 30.4.2022

27.4.2022

LA DIVE BOUTEILLE 2022, Saumur France

Už tretí krát sme prezentovali naše vína vo Francúzsku na výstave La Dive Bouteille. Je to najstaršia výstava naturálnych vín určená len pre odbornú verejnosť v meste Saumur na rieke Loire. Prebieha v známych Caves Ackerman - 7km dlhých pivniciach vyhĺbených v tufe chránených UNESCO. Postaviť svoje vína vedľa vinárov, ktorých prácu si vážime a obdivujeme je tá najlepšia odmena a najzlatšia medajla.
Návštevníci ochutnávali tieto vína:
pARISAN CRU white 2018
pARTISAN CRU red 2017
Interval 106
Smetana 2021
Oranžista 2020
Cutis Deviner 2019
Majer
Rebela Rosa 2021

LA DIVE BOUTEILLE 2022, Saumur France

5.3.2022

100 PARTIZANOV PRE UKRAJINU

100 PARTIZANOV PRE UKRAJINU
Ukrajina je krajina ako tá naša, ktorá sa proti svojej vôli ocitla zo dňa na deň vo vojne. Nevieme si ani predstaviť, aké to musí byť.
Rozhodli sme sa pomôcť aj vínom.
Výťažok z predaja prvých 100 fliaš ktoréhokoľvek ročníka pARTISAN CRU pošleme celý na pomoc Ukrajine.
Ďakujeme vám za pomoc.
Slava Ukraini!

100 PARTIZANOV PRE UKRAJINU

20.12.2021

Obľúbený voucher ako vianočný darček

Obľúbený voucher na naše vína by mohol byť tiež skvelý darček.
Môžete si vybrať z troch hodnôt vouchera: 30, 50 alebo 100€.
Pošlite nám vlastné venovanie, ktoré na voucher doplníme a obratom vám voucher pošleme mailom. Voucher na víno bude platiť celý nasledujúci rok 2022.
Podporíte našu prácu a niekoho určite potešíte.

1.12.2021

la rose et le vampire - zlato na Danube wine challenge 2021

Naše ružové Víno LA ROSE ET LE VAMPIRE získalo zlatú medailu na súťaži Danube Wine Challenge 2021, ktorá je organizovaná pod záštitou Vinofed a OIV. Je to jediná slovenská súťaž ktorá si zakladá na medzinárodnej degustačnej jury a ktorá do hlavných hodnotených kategórií zaradila aj kategóriu oranžových vín. V komisii bol Simon Woolf, autor knihy Amber Revolution a tiež Elisabeth Gabay MW.

LA ROSE ET LA VAMPIRE
je ružové víno z Frankovky modrej, Cabernetu a Alibernetu. Ide o vineyard blend z časti vinohradu, v ktorom rastú tieto odrody spolu.
Prekvasené v hlinených amforách a vyzrievané v Ovoidoch má toto ružové víno krásne tmavú farbu a ťažko jednoznačne určiť, či je to ešte ružové alebo už ľahké červené víno.
Víno bolo kvasené spontánne, nebolo čírené ani filtrované.

Názov vína bol inšpirovaný lezeckou cestou vo francúzskom Buoux, ktorú v roku 1985 prvý krát preliezol legendárny Antoine Le Menestrel a nazval ju La Rose et le Vampire. Cesta obsahuje jeden z najznámejších a najnáročnejších pohybov aké si dokážete predstaviť, Rose move, ktorý je aj dnes prekonaný len veľmi zriedka.


la rose et le vampire  - zlato na Danube wine challenge 2021

3.11.2021

4 naše vina ako housewines pre slávnu reštauráciu KOL v Londyne

Pred rokom bola v Londýne otvorená slávna reštaurácia KOL. Vybrali si naše vína ako svoje housewines. Slávny šéfkuchár Santiago Lastra Rodriguez k nám prišiel spolu s priateľmi z Modal Wines a spoločne sme vytvorili 4 kupáže ako limitovanú edíciu špeciálne pre reštauráciu KOL.

Nespadlo to z neba. So Santiagom sme sa zoznámili asi pred 5 rokmi na špeciálnej večeri v Taliansku, vďaka nášmu talianskemu importérovi Meteri a okamžite sme sa spriatelili. Máme trosku podobný osud, dvaja bratia a dve sestry, ktorí si idú za svojím snom bez strachu z tvrdej práce.

Pre nás to je doposiaľ jeden z najväčších úspechov aký sme dosiahli a teší nás to aj preto, že je to uspech Slovenska, krajiny, ktorú napriek hlbokej histórii málokto považuje vo svete za vinársku.

Dnes po roku, je pre nás ešte väčšou cťou, že tento uspech bol overený časom a naše vina sú stále pevnou súčasťou identity reštaurácie KOL, ktorá tento rok na LA LISTE získala ocenenie Beste New Restaurant in Europe in 2021.

Santi a celý tím Kol, veľká vďaka za dôveru, ktorú ste nám dali, ste naši hrdinovia. Všetko najlepšie k narodeninám!

4 naše vina ako housewines pre slávnu reštauráciu KOL v Londyne

28.12.2020

Slobodné vinárstvo

Pozrite si video o našom vinárstve, ktoré vzniklo v spolupráci s Dobrým trhom v Decembri 2020.

21.12.2020

darujte voucher na víno

Už zostante doma!

Darujte pod stromček víno v hodnote 30, 50 alebo 100€.
Teraz si môžete v našom e-shope kúpiť Voucher, ktorý bude platiť na nákup ľubovoľných vín z našej aktuálnej ponuky.

Voucher vás pošleme mailom, vy si ho môžete vytlačiť, napísať venovanie a darovať.

Voucher bude obsahovať unikátny kód, ktorým sa obdarovaný preukáže pri platbe v našom e-shope.

Slobodne E-shop:
http://www.slobodnevinarstvo.sk/shop

darujte voucher na víno
1/28
Kohit Gavalier