31.7.2019

London calling: Wander x Anglothai x Slobodne

Naše vína budú hlavnou súčasťou dvoch večerov v londýnskej reštaurácii Wander restaurant, kde budú párované k siedmim chodom, ktoré pripravia spolu šéfkuchárka Wander restaurant Alexis Noble a John Chantarasak, šéfkuchár s britsko-thajskými koreňmi, známy tiež ako Anglothai alebo @englishhippy.

Večera sa uksutoční v Utorok 20. a Stredu 21. Augusta.

London calling: Wander x Anglothai x Slobodne

10.5.2019

Ideme na real wine fair do londyna!

V Sobotu letíme s nasimi vinami do Londyna. Uz 2 roky sa nase vina v UK predavaju vdaka spolocnosti Modal Wines, ale este sme sa tam nikdy neboli predstavit. A prisiel cas, takze nas caka londynska snura degustacii a slavny The Real Wine Fair . Sledujte nas na Instagrame, nic Vam nezatajime!

“Some of the world’s most talented artisan vignerons under one roof.

The Real Wine Fair is a two day event that takes place in London featuring over 160 organic/biodynamic and natural winemakers from around the world, a roster of superb guest speakers for the seminars and masterclasses.”

London calling to the underworld
Come out of the cupboard, you boys and girls!!

https://therealwinefair.com

Ideme na real wine fair do londyna!

15.4.2019

Návštívil nás Santiago lastra Rodriguez

Santiago Lastra Rodriguez je Rockstar medzi šéfkuchármi. Najvačšia rockstar, akú poznáme. Prešiel Nomou na severe, otváral Noma Pop-up v Mexicu a ako Nomad Chef varí po celom svete. Zoznámili sme sa pred dvoma rokmi v Cascina Lago Scuro, nádhernej starej usadlosti v Taliansku. Vďaka našim talianskym partnerom a importérom boli naše vína súčasťou výnimočnej večere, kde ich Santiago pároval k svojmu celovečernému menu. A príbeh pokračuje…presunieme sa o dva roky neskôr do Londýna, kde Santiago konečne otvára svoju vlastnú dlhoočakávanú reštauráciu. Kým kuchyňa bude inšpirovaná mexickou kultúrou a tradíciou, v rámci vín ide cestou naturálnych vín ako mnoho ďalších špičkových reštaurácií a vyberá si naše vína, ako svoje hlavné “housewine”. Včera bol deň, kedy nás navštívil spolu s ďalšími top someliérmi a šefkuchármi z Londýna. Prechutnali sme a spoločne zostavili blendy pre jeho reštauráciu. Biele, oranžové, ružové a červené vína zo Slovenska sa tak po prvý krát stanú vlajkovou loďou vínneho menu špičkovej londýnskej reštaurácie. Popri týchto skutočnostiach a úspechoch našich vín vo svete je až bizarné, že slovenská legislatíva nielen že nestíha reflektovať čo sa vo svete vína deje, ale naopak podniká slepé kroky, aby slovenské naturálne vína pridusila napríklad usmerneniami o neexistencii oranžovej farby. Každopádne … také úžasné stretnutia ako tieto nás formujú a tlačia dopredu. Robia nas tým, čím sme a to čo sme my, to sú naše vína. Obrovská pokora a vďaka! #slovakiarepresent

Návštívil nás Santiago lastra Rodriguez

8.4.2019

Slobobodne vo vieche v Pondelok, 8.4.2019

Dnes, 8.4. budeme vo Vieche malých vinárov, v Starej tržnici v Bratislave. Okrem špeciálneho menu Viechy, prinesieme čerstvo nafľašované vína:
VELTLÍNA 2017
REBELA ROSA 2018
CUTIS PINOTER 2016

Prídite s nami prechutnať a porozprávať.

Slobobodne vo vieche v Pondelok, 8.4.2019

1.4.2019

Jarný trh Slow Food na Schaubmarovom mlyne

6.4.2019, Schaubmarov mlyn, Cajlanská 255, Pezinok 902 01

Príďte privítať jar dobrým jedlom na Náš trh!

Na prvom tohtoročnom trhu dobre nakúpite – nájdete tu farmárske potraviny a produkty od regionálnych predajcov. Prevedieme vás celým mlynom aj výstavou o keramike, deťom sa postaráme o program.

Zážitkový (nielen) potravinový trh organizujeme v spolupráci s miestnym združením medzinárodného hnutia Slow Food Pressburg.

https://www.facebook.com/events/636397203457463/

Jarný trh Slow Food na Schaubmarovom mlyne

20.3.2019

SlobOdnÉ vo fÍnsku!

Naše vína si už môžete zakúpiť aj vo Fínsku. V tejto severskej krajine nás ako svoje prvé vinárstvo zo Slovenska začala zastupovať spoločnosť VINDIREKT, ktorá ma vo svojom portfóliu vinárstva ako Didier Dagueneau, Domaine Philippe TessieR, La Stoppa, Arianna Occhipinti, Chateau Figeac, Olivier Laflaive, Benedicte& Stephane Tissot, Château Pontet-Canet.

Prvé vína sú už na ceste. HURÁ!
"First we take Manhattan then we take Berlin"

https://www.vindirekt.fi/tuottajat

SlobOdnÉ vo fÍnsku!

21.2.2019

SLOBODNÉ VINÁRSTVO NA LA DIVE BOUTEILLE

Tento rok sa konal 20-ty ročník legendárnej výstavy naturálnych vín LA DIVE BOUTEILLE vo francúzskom mesta Saumur na Loire. Bolo nám veľkou cťou stať sa súčasťou rodiny vinárov vystavujúcich na tejto prestížnej akcii určenej len pre odbornú verejnosť a priniesť sem prvý krát aj slovenské víno.

SLOBODNÉ VINÁRSTVO NA LA DIVE BOUTEILLE

21.2.2019

7 VÍN = 7 ZLATÝCH MEDAILÍ


7 STATOČNÝCH ZO SLOBODNÉHO VINÁRSTVA NA PRAGUE WINE TROPHY 2018:

CUTIS DEVINER 2016 - CHAMPION (93bodov)
CUTIS DEVINER 2105 - PREMIUM GOLD (92 bodov)
PYRAMID 2015 - PREMIUM GOLD (91 bodov)
INTERVAL 103 2015 - PREMIUM GOLD (91 bodov)
INTERVAL 104 2016 - PREMIUM GOLD (90 bodov)
CUTIS PINOTER 2016 - GOLD (89 bodov)
SUPERMAJER 2016 - GOLD (88 bodov)
.

7 VÍN = 7 ZLATÝCH MEDAILÍ

22.8.2018

Exotic Wine Travel na Slovensku

Exotic Wine Travel Charine a Matthew, ktorí cestujú po svete a píšu o víne prišli aj na Slovensko. Navštívili a prechutnali čo sa dalo a všetko poctivo zaznamenali. Nestáva sa nám často, že degustujeme a na stole su otvorené dva notebooky, ktoré sa plnia poznámkami pri každom poháriku. Prečítajte si rozhovor s nimi o tom, ako vidia slovenské vinohradníctvo, vinárstvo a náš terroir. A spomína sa aj Slobodné vinárstvo.

https://www.kamzavinom.sk/2018/08/charine-matthew-z-exotic-wine-travel-slovenske-vina-maju-potencial.html?m=1

Exotic Wine Travel na Slovensku

28.5.2018

GAVALIER NA MAJERI UŽ TÚTO SOBOTU

GAVALIER 2018 JE TU

Veľké stretnutie priateľov Slobodného Vinárstva sa blíži, vidíme sa čoskoro u nás, na Majeri.

Príďte s nami stráviť deň na farme, bude toho veľa pre deti aj pre rodičov vínomilcov.

Budeme degustovať, rozprávať o vínach a nahliadnete ako vyzrievajú v derevených sudoch, hlinených amforách alebo v nereze v pivnici aj pod pyramídou.

Slávnostne otvoríme našu novú nadzemnú pivnicu "LE CHAI ILLUMINÉ".


Oslavovať budeme ako vždy umením.

Gavalier 2018 sú:
Slobodné vinárstvo
Matúš a Alica Kucharovic Illustration (výtvarné umenie)
Mária Ferenčuhová (literatúra)
Sláky z Malinova (sláčikový septet)
Farmárska alternativa (band vinárstva a priateľov)
Denisa Voloscuk ( tai-chi workshop )Časový plán doplníme čoskoro!

Aj tento rok budeme čakať na tých, ktorí sa rozhodnú prísť na bicykloch od Domu Umenia v Piešťanoch na Majer každoročnou gavalierskou cyklojazdou

Počas celého dňa bude otvorená naša poľná kuchyňa a vínny bar.

Na dvore máme zvieratá, preto psíka nechajte, prosím, doma.

Tešíme sa na Vás

GAVALIER NA MAJERI UŽ TÚTO SOBOTU
1/25
Kohit Gavalier